Групите за игра с подхода "психодрама с деца" предоставят безопасна и подкрепяща среда, където децата могат да развиват социални и емоционални умения.
от 17:00 до 18:10 часа
eжеседмично (вторник) в продължение на 12 срещи с продължителност 70 минути
следваща група: февруари/март 2025
от 18:30 до 20:00 часа
eжеседмично (вторник) в продължение на 12 срещи с продължителност 90 минути
следваща група: февруари/март 2025
Потърсете ни и за индивидуална игра и семейна консултация.
КАКВО Е ПСИХОДРАМА
В психодрамата децата се включват в ролеви игри, където избират различни персонажи и сценарии, свързани с техните преживявания. Например, едно дете може да влезе в ролята на супергерой, който спасява всички котки, като се изправя срещу злодей, и с това преодолява свой страх, изследва нови възможности и развива самоувереност. Друго дете може да избере да бъде ранено куче, което търси подкрепа от другите животни, и така изразява нуждата си от сигурност, свързване и грижа. Тези символични роли позволяват на децата да изследват и разиграват трудни ситуации в безопасна среда, развивайки важни умения.
ЗНАЧЕНИЕТО НА СПОДЕЛЕНАТА ИГРА
Споделената игра в група е мощен инструмент за развитие на социално-емоционалните компетентности у децата. Тези умения ги подготвят да учат, да играят, да създават и поддържат приятелства, както и да се справят успешно с промени. Груповата динамика играе ключова роля, тъй като децата учат как да взаимодействат с другите, да взимат решения и да поемат отговорност за своята роля в групата. Чрез всяка нова роля те разширяват своя емоционален и поведенчески репертоар, което им помага да се справят с реални предизвикателства извън игралната сцена.
Основната цел на психодрамата е да насърчи емоционалното израстване и адаптация към житейски предизвикателства, предоставяйки на децата увереността да взимат решения за себе си и да се свързват с другите по здравословен и уважителен начин.
Възможно е психодраматичната игра с терапевт да бъде индивидуална , когато конкретни нужди на вашето дете изискват такъв формат. Свържете се с нас, за да научите повече и да обсъдим подходящия формат.
КОГА НИ ТЪРСЯТ РОДИТЕЛИ
😢 Трудна раздяла – Детето изпитва трудности да остава в детската градина/училището и да се раздели с родителите.
🤷♂️ Ниско самочувствие – Детето често се чувства неуверено, нерешително и срамежливо и не взима участие във важни за него дейности.
😡 Емоционална уязвимост – Когато се разстрои, въодушеви или разгневи, детето трудно може да продължи с активността, с която се е заело.
🌀 Промени в поведението – внезапна агресивност или затваряне в себе си могат да бъдат сигнал за нужда от подкрепа.
🌑 Страхове – Детето се страхува от тъмното, животни или герои от филми.
🧸 Чувствителни теми – Интересува се или се тревожи от теми като смъртта, нов член на семейството, смяна на местоживеене или учебно заведение, или раздяла на родителите.
👫 Трудности в отношенията – Детето има затруднения да се запознава, да играе с нови деца и да поддържа приятелства.
🤕 Физически симптоми без медицинско обяснение – Детето се оплаква от болки в стомаха, главоболие, неспокоен сън, неволно изпускане или други симптоми, които нямат ясно медицинско обяснение.
📜 Неспазване на правила – Детето се затруднява да спазва договорки вкъщи, в училищната среда или по време на игра с връстници.
КАК ПРОТИЧА ВСЯКА ИГРА
Кой ще бъда? Какво ще правя?
Играта започва със самостоятелен избор на роля и желани предизвикателства.
Как ще играем заедно? Как ще действам?
Срещата с връстници и създаването на обща идея за игра поражда емоции и възможности за развитие на умения.
Какво се случва в нашата игра?
Сигурната среда, поддържана от водещите на групата, позволява изпробване на нови начини на мислене, поведение и свързване.
Какво направихме и ни хареса?
Предизвикателствата се преодоляват и успехите се отпразнуват.
СИНХРОН И СЪТРУДНИЧЕСТВО С РОДИТЕЛИТЕ
Участието на всяко семейство започва с опознавателна среща. Тя включва разговор с родителя с един от водещите, за да обсъдим важните теми и въпроси, свързани с развитието на вашето дете, докато другият водещ ще покани детето за индивидуална игра.
По средата на програмата ще проведем междинна среща за обратна връзка с всеки родител. Тази среща ще ни позволи да обсъдим нуждите на вашето дете, развитийните му задачи и участието му в груповите игри.
В края на програмата ще проведем заключителна среща за обратна връзка с всеки родител. На тази среща ще обсъдим нуждите на вашето дете, развитийните му задачи и бъдещите стъпки за неговото развитие.
Преживелищна група за родители
В допълнение към индивидуалните срещи, веднъж месечно ще предложим група за родители, в която може да се включите при интерес.
Тези тематични сесии са насочени към задълбочено разбиране на естествените предизвикателства и постижения в детското развитие, както и към осъзнаване на собствените родителски поведения. Срещите имат преживелищен и практически характер, давайки възможност за себерефлексия и свързване със себе си и други родители. Те са отворени единствено за родители на деца, участници в някоя от нашите групи.
ЗАПОЗНАЙТЕ СЕ С ВОДЕЩИТЕ
Психодрама терапевт за деца, психолог с опит в подкрепата на деца, семейства и екипи в образователната сфера
Психодрама терапевт за деца, психолог, медиатор и обучител с педагогически и психологически опит в работата с деца, младежи и възрастни
Радослава Беева и Никола Димов работят с деца над 10 години. Завършили са специализация "Психодрама с деца" от 2019 до 2023г. чрез подхода, разработен от Alfons Aichinger и Walter Holl при техния директен ученик Fabian Blobel, MD (детско-юношески психиатър и психодрама психотерапевт за деца и юноши) и д-р Петра Маринова (психиатър и психодраматист за деца и юноши). И двамата посещават супервизия при д-р Фабиан Блобел.
ЛОГИСТИЧНИ ВЪПРОСИ
Брой участници: Всяка група включва до 6 деца на близка възраст.
Времетраене на програмите за 6-8 годишни: 12 срещи по 70', всеки вторник от 29 октомври до 28 януари (с почивка на 24 и 31 декември).
Времетраене на програмата за 9-11 годишни: 12 срещи по 90', всеки вторник от 29 октомври до 28 януари (с почивка на 24 и 31 декември).
Срещи с родители: Предварително предвидени са 3 срещи с родител/и.
Място на провеждане: гр. София, ул. Цар Асен 88
Среща на група (6-8г.): 55 лв.
Среща на група (9-11г.): 60 лв.
Уводна среща, заплаща се отделно (водещите паралелно с вас и вашето дете): 80 лв.
Срещи за обратна връзка (междинна, заключителна или при нужда, до 50 минути): 50 лв.
При интерес за включване в преживелищна група за родители (90 минути): 60 лв. на човек; двама членове от семейството - 100 лв.
Заплащане на 4 вноски:
Група за 6-8 годишни: 4 вноски х 190 лв.
Група за 9-11 годишни: 4 вноски х 205 лв.
Предплащане с 10% отстъпка:
Група за 6-8 годишни: 684 лв. (вместо 760 лв.)
Група за 9-11 годишни: 738 лв. (вместо 820 лв.)